DMRI oferuje wsparcie w kalibrowaniu urzadzeń do klasyfikacji tuszy z zastosowaniem monilnego skanera CT. Możemy obsłuzyć każdy etap procesu kalibracji: w planowaniu, skanowaniu, analizie danych oraz Protokołu EU, cz.1 i 2.
Całkowita zawartość chudego mięsa (LMP) w tuszach wieprzowych jest standardową metodą wyrażania wartości tuszy w UE. Zastosowanie obiektywnych metod szacowania LMP on-line na linii uboju jest określone w rozporządzeniu Komisji nr 1249/2008. Podstawowa referencyjna metoda kalibracji instrumentów klasyfikacji on-line opiera się na rozbiorach reprezentatywnej próbki tusz. Obecnie możliwe jest jednak wykorzystanie skanowania CT i wirtualnego rozbioru jako instrumentalnej metody referencyjnej.
Kalibracja LMP zgodnie z przepisami UE
Kompletna konfiguracja obejmuje urzadzenie pomiarowe , projekty dokumentów UE, pomoc w przeprowadzeniu pomiaru oraz analizę danych i oszacowanie modeli kalibracji.
Modele kalibracyjne do sortowania parametrów
Po ustaleniu odpowiednich danych dla pomiarów on-line i skanowania CT możliwe jest oszacowanie parametrów referencyjnych, takich jak:
- waga szynki, środków i części przedniej
- zawartość chudego mięsa w szynce, części środkowej i przedniej
- zdefiniowane przez klienta parametry jakościowe i wydajność produktu, a następnie można określić modele kalibracji dla tych parametrów uzyskując istotne informacje do sortowania lub procesów kontroli produkcji.
Dowiedz się więcej:
Duńska metoda referencyjna oparta na CT służąca do kalibracji on-line metod klasyfikacji tusz wieprzowych:
Obrazowanie 3D skanów CT dostarcza więcej informacji na temat tuszy niż tradycyjne metody rozbioru referencyjnego nożem.
Czytaj więcej w tym artykule opublikowanym w numerze Fleischwirtschaft International 6/2012:
Czytaj więcej