Skaner CT - DMRI

Przejdź do treści

Menu główne:

Urzadzenia oraz rozwiazania IT


Pierwszy na świecie skaner CT do żywności pracujacy w trybie on-line

Komunikat prasowy 20 września 2017 r

Skaner CTdo zastosowań w branzy spozywczej, działajacy w trybie on-line, został po raz pierwszy zaprezentowany w czasie sympozjum Symposium Future Industrial Meat Production w Danii. Skanery CT są znane głównie ze szpitali, w których stanowia najnowoczesniejsze elementy dignostyczne, ale te skanery są duże, bardzo drogie i muszą być instalowane w wyznaczonych specjalnych strefach zapewniajacych bezpieczeństwo radiologiczne. Nowy Skaner CT "on-line" jest rozwiązaniem typu "plug and play", w którym bezpieczeństwo i wygoda są zintegrowane. Co więcej, Skaner CT został zaprojektowany zgodnie z wymogami zakładów produkujących żywność i można go dezynfekować tak jak każdy inny sprzęt produkcyjny.

Nowy Skaner CT tworzy pełne obrazy 3D produktu spożywczego, dostarczając unikalnych informacji o składzie, strukturze i potencjalnych wadach produktu. W zależności od wielkości produktu, mozna osiagnąć szybkość 600 sztuk na godzinę  skanowanych i automatycznie analizowanych obiektów 24h/7dni.

DMRI opracował Skaner CT głównie dla przemysłu mięsnego w celu sortowania elementów według cech jakościowych. W produkcji żywności surowiec charakteryzuje się znaczaca różnorodnością biologiczną, a im więcej wiadomo o tej odmienności, tym lepiej można wykorzystać dany surowiec. Najistotniejszym kryterium jest spełnienie oczekiwań klientów, dając im właściwe produkty spożywcze wysokiej jakości w odpowiedniej cenie. Firmy spożywcze, które rozumieją tę zalezność, robią po prostu lepsze interesy.

Ta technologia może być także stosowana przy produkcji ryb, serów, owoców i warzyw. Bez ingerencji w produkt można oceniać te surowce z niezwykłą precyzją i rozdzielczością.

Poza ewidentnymi możliwościami Skanera CT prowadzacymi do podwyższenia jakości żywności, możliwe jest także znaczne automatyzowanie procesów wytwórczych w przemysle spozywczym. Dla przykładu w przemyśle mięsnym Skaner CT nie tylko informuje o ilości tłuszczu, ale także o tym, gdzie się on znajduje, albo dostarcza informacji na temat umiejscowienia kości i skóry oraz geometrii warstw mięsa. Tego typu informacje są nieocenione przy późniejszej kontroli robotów. Zrobotyzowane systemy sterowania mogą dokładnie "wiedzieć", gdzie i jak prowadzic ciecie, w pełni uwzględniając róznorodność anatomiczną.

Duński przemysł mięsny zawsze był liderem w dziedzinie automatyzacji, a skanowanie CT online przenosi automatyzację na znacznie wyższy poziom. Ta fascynująca technologia sprawia, że ​​branża spożywcza staje się naprawdę cyfrowa.


Kontakt

DMRI Polska
Janusz Sytek
tel. (+48) 501 678 135
Warszawa

 
DMRI Polska
Janusz Sytek
tel. (+48) 501 678 135
mail: janusz_sytek@dti-dmri.pl
Warszawa
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego